Forum RPG


You are not connected. Please login or register

Anthony Gold

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Anthony Gold on Sro Lis 27, 2013 6:04 pm


     
       

        Anthony Gold
              


       --------------------------------------------


           INFORMACJE

     
Narodowość: Amerykańska

Wiek: 23

Wyuczony fach/profesja: Więzień

Wizerunek: Michael J. Fox
           STATYSTYKI


       Inteligencja: 13

       Charyzma: 13

       Refleks: 29

       Celność: 8

       Sprawność fizyczna: 29

       Spostrzegawczość: 8

       Podróże w czasie: 0


       


       -----------------------------------


           WYGLĄD
   

WZROST: 165 cm
KOLOR OCZU: Niebieskie
CECHY SZCZEGÓLNE: Brak
KALECTWA: Słaby wzrok
NAJCZĘŚCIEJ UBIERA: Zwyczajne spodnie, koszula, płaszcz, kapelusz


  Młodzian ten jest zazwyczaj ogolony i schludny. Jego jasnobrązowe, krótkie włosy są starannie ułożone, a po ich gęstości widać, że Anthony jeszcze przez długi czas nie będzie miał kłopotów z łysiną. Należy do grona niższych mężczyzn i nie jest tak dobrze zbudowany jak niektórzy kowboje, lecz to nie tworzy wokół niego wizerunku mizernego i nie umiejącego się obronić mięczaka. W oczach mężczyzny można dojrzeć iskierki wesołości, zaś w wyprostowanej sylwetce oraz pewnym kroku dużo energii.   CHARAKTER I OSOBOWOŚĆ


ZAINTERESOWANIA: Alkohol, muzyka, religia
TALENTY: Gra na gitarze
NAJWIĘKSZA ZALETA: Odważny
NAJWIĘKSZA WADA: Butny
 

  Jest to człowiek mający własne zasady, które czasami, lecz bardzo rzadko, zdarza mu się łamać. Zasady te są zbiorem reguł, które, według obiektywnych ocen czynią człowieka "dobrym" - uczciwość, szacunek do kobiet, odwaga, męstwo, wiara, pracowitość. W miarę swoich możliwości stara się tak zachowywać, by mieć w sobie wszystkie te cnoty. Jest jednak tylko człowiekiem i daleko mu do wzoru do naśladowania. Często wpada w kłopoty, gdyż zdarza mu się działać w sposób nieprzemyślany, zwłaszcza, jeśli w grę wchodziły emocje. Należy do typu ludzi, którzy najpierw strzelają, a później pytają, którzy rzucają się w sam środek bójki, a dopiero później dowiadują się, o co poszło. Impulsywność ta idzie w parze z dużą pewnością siebie. Wierzy w swoje możliwości, ba, często je przecenia, nigdy nie wycofuje się z rzuconego mu wyzwania.   HISTORIA


DATA URODZENIA: 04.06.1873
RODZINA: Harry Gold - ojciec, Helena Gold - matka, Mary Jonhson - siostra,
NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIE W ŻYCIU: Odsiadka w więzieniu
     

  Opowieść o nim należy rozpocząć w Phoenix, gdzie został poczęty i narodzony. Jego rodzicami byli Helena – prosta kobieta przy tuszy z biednej rodziny, oraz Harry – mężczyzna o kryminalnej przeszłości, który jednak z czasem wyszedł na prostą i zamiast oszustw oraz matactw wybrał pracę fizyczną za skromne pieniądze, dom i rodzinę. Państwo Gold wraz z synem oraz starszą od niego córką Mary żyli na przedmieściach bardzo szybko rozwijającego się miasta.
  Ojciec zwracał na niego dużo większą uwagę niż na Mary. Podczas gdy ona mogła cieszyć się swobodą, Anthony był niczym w wojsku dyscyplinowany przez Harry’ego. Mężczyzna chciał wpoić w synu zasady, dzięki którym chłopak zdoła uniknąć błędów, jakie on sam popełnił w młodości. Anthony miliony razy słyszał pouczające formułki ojca mówiące o tym, że ciężka praca popłaca, należy szanować starszych, trzeba bronić godności kobiet, nie wolno kłamać i kraść. Gdy chłopak złamał którąś z tych zasad zawsze dostał lanie jak stąd do Nowego Yorku. Szczególnie często obrywał za brak pracowitości – w szkole miał spore problemy z nauką z powodu słabego wzroku, który uniemożliwiał mu płynne czytanie i pisanie.
  W gruncie rzeczy miał dobry kontakt z ojcem. Mężczyzna uczył go gry na gitarze, radził mu przy pierwszych problemach sercowych, nauczył szacunku do broni. Dlatego też śmierć Harry'ego w 1888 roku była dla nastolatka dużym ciosem. Stracił swojego mentora, a na dodatek został jedynym mężczyzną w rodzinie. Wprawdzie nie wszystko spadło na jego barki, gdyż niedługo potem siostra Anthony'ego wyszła za mąż, a jej wybranek wziął na siebie część odpowiedzialności za losy rodziny. To jednak nie zmieniało faktu, że nastawienie młodego Golda uległo diametralnej zmianie - jako, że stracili głowę rodziny, czuł, że musi stać się mężczyzną i zastąpić go. Dlatego też rzucił szkołę i zaczął rozglądać się za jakimś zajęciem.
  Młody, słabo wykształcony chłopaczek nie miał łatwo. Jeśli chciał cokolwiek zarobić, musiał łapać się byle jakich prac. To pomagał na farmie, to pracował na budowie, to pełnił rolę stajennego, to grywał w saloonie i jakoś wszystko się kręciło.
  To ostatnie zajęcie po części doprowadziło go do zguby. Podczas wizyty w saloonie, już po skończonej pracy, trafił na dwójkę typów spod ciemnej gwiazdy. Szukali oni jelenia, który mógłby wykonać za nich brudną robotę. I znaleźli. Anthony nie posłuchał zasad ojca i dał się skusić na łatwy, spory oraz szybki zarobek. Miał tylko wziąć torbę, spotkać się z znajomym dwójki mężczyzn i odebrać od niego pieniądze. Nie powiedziano mu jednak, że w środku znajdowały się łupy, które tamci chcieli spieniężyć, lecz bali się, że trafią na zasadzkę stróżów prawa. Pechowo dla Anthony'ego dokładnie tak się stało. Gdy przybył na umówione miejsce nagle otoczyli go ludzie szeryfa i zaaresztowali. Oskarżono go o kradzież. Miał kiepską linię obrony. Trafił do więzienia.
  Kilkuletnia odsiadka nie zdołała go odmienić. Mimo wszystko nie stał się taki jak pozostali więźniowie. Nie stał się zimnym draniem, nie zdobył znajomości w półświatku. Pozostał sobą. Stopniowo niszczony przez własne wyrzuty sumienia potulnie odczekał pięć lat, aż w kocu czas pokuty minął i wyszedł na wolność.
  Nie chciał dłużej pozostać w Phoenix. Czuł, że życie z łatką złodzieja nie będzie przyjemne, dlatego też postanowił wyjechać tam, gdzie nikt go nie znał, gdzie nie wypominano by jego błędów z młodości. Od matki i siostry, które poparły jego decyzję, dostał trochę oszczędności, po czym ruszył w podróż. Tak trafił do Old Whiskey. O mieścinie nie wiedział nic, a decyzję o zatrzymaniu się w niej podjął pod wpływem impulsu - spodobała mu się jej nazwa.


--------------------------------------------
     
       

Zobacz profil autora

2 Re: Anthony Gold on Sro Lis 27, 2013 7:16 pm

AKCEPTACJA


_________________Zobacz profil autora

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Similar topics

-

» Jubiler "Gold Roger"
» Anthony Burke

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach