Forum RPG


You are not connected. Please login or register

dr. inż. Basilio Madrigal

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 dr. inż. Basilio Madrigal on Nie Lis 24, 2013 1:18 am


        


{BASILIO MADRIGAL}
       

  
--------------------------------------------


INFORMACJE

        
Narodowość: Meksykanin

Wiek: 14

Wyuczony fach/profesja: -

Wizerunek: NN (autor zdjęcia Walter Reed)
STATYSTYKI


Inteligencja: 20

Charyzma: 6

Refleks: 20

Celność: 15

Sprawność fizyczna: 19

Spostrzegawczość: 20

TU WPISZ DODATKOWĄ CECHĘ: -
-----------------------------------


WYGLĄD
      


WZROST: 168cm
KOLOR OCZU: Ciemne, brązowe
CECHY SZCZEGÓLNE: -
KALECTWA: -
NAJCZĘŚCIEJ UBIERA: Postrzępione portki i równie postrzępiony kubraczek.
  

    Basilio nie różni się wyglądem od innych chłopców w jego wieku (przez co można go bardzo łatwo zgubić w tłumie). Basilio ma krótkie, czarne włosy, czasami przykryte nakryciem głowy, których nie lubi nosić. Starsza siostra mu każe strasząc go, że sobie przegrzeje głowę jak będzie chodził bez nakrycia. Basilio ma ciemnobrązowe oczy, szeroki, płaski nos, gęste, czarne brwi i lekko wystającą górną szczękę. Kiedy się uśmiechnie to wygląda dość sympatycznie. Basilio nie przejmuje się szczególnie tym, że jego ubrania z czasem nie wyglądają tak ładnie jak nowe, wyznaje w tej kwestii zasadę "noś nawet dziada, póki ci z tyłka nie spada.
CHARAKTER I OSOBOWOŚĆ


ZAINTERESOWANIA: Technologia budowy maszyn
TALENTY: Majsterkowanie
NAJWIĘKSZA ZALETA: Cierpliwość
NAJWIĘKSZA WADA: Brak ogłady
    

    Zaświeć mu kołem zębatym przed oczami, albo śrubokrętem, a już zdobywasz wiernego sługę. Basilio jest szalenie ciekawski jeśli chodzi o konstrukcje maszyn, każdego typu. Najchętniej wszystkie maszyny porozbierał by na części i oglądał jak to działa. Problem w tym, że obecnie nie byłby w stanie poskładać ich z powrotem. Jeśli masz nawet niewielką wiedzę technologiczną to ten mały skubaniec nie da ci spokoju. Jest bardzo cierpliwy, ale jednocześnie cholernie uparty. Obiecasz mu coś i będziesz zwlekał? Nie bój, Basilio cierpliwie poczeka, ale będzie ci przypominał. Tak długo, aż będziesz miał go dość. Przez zamiłowanie do technologii jest dość mądry i nawet potrafi czytać, natomiast gorzej już z jego umiejętnością pisania. Brakuje mu też umiejętności prawidłowego wysławiania się. Często najpierw powie, a dopiero potem się zastanawia czy prawidłowo zbudował zdanie, przez co dochodzi do wielu nieporozumień. Wygłasza jedną trzecią tego co faktycznie ma na myśli. I weź tu się z nim użeraj.
 HISTORIA


DATA URODZENIA: 21.04.1883
RODZINA: Tata Abelardo, mama Ysabel, najstarsza siostra Feliciana i starsza siostra Jovita
NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIE W ŻYCIU: Jednodniowa podróż do Old Whiskey z Jovitą


    "Jak będę duży, to zostanę wielkim wynalazcą!"
Basilio urodził się jako najmłodsze dziecko w rodzinie Madrigal. Jego ojciec Abelardo przez długie miesiące znajduje się poza domem, ponieważ poszukuje nieco lepszej pracy niż to, co ma tutaj, więc Basilio żyje w istnym babińcu i brakuje tu męskiej ręki do wychowywania. Nie oznacza to jednak, że Basilio wyrasta na pantofla pozbawionego męskości, ponieważ o to zadbali starsi koledzy (ku niezadowoleniu jego rodziny). Matka i najstarsza siostra Feliciana są dość surowe wobec niego, dlatego najbliższą mu osobą jest siostra Jovita. To ona wzięła go jednego dnia ze sobą na krótką podróż do Old Whiskey, gdzie dziesięcioletni wówczas Basilio mógł na własne oczy zobaczyć jak daleko zaszedł postęp technologiczny. Dostał na tym punkcie tak wielkiego świra, że postanowił zostać wynalazcą, za co był goniony przez matkę, żeby nie wydziwiał z takimi pomysłami. Jednak Jovita starała się, żeby Basilio nauczył się czytania, chociaż sama za dobrze nie umie i wspiera go w jego marzeniu o byciu wynalazcą na tyle, na ile jest to możliwe. Basilio odwdzięcza się siostrze nieograniczonym zaufaniem i prototypami tworzonych przez siebie rzeczy.


--------------------------------------------

Zobacz profil autora

2 Re: dr. inż. Basilio Madrigal on Pon Lis 25, 2013 11:28 am

AKCEPTACJA


_________________
Zobacz profil autora

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach